Abeceda peněz učí druháky,
co obnáší rodinný rozpočet

předškoláci

Hravou formou přibližujeme malým druháčkům svět financí jejich rodičů

V druhé třídě jsme měli každý z nás o penězích poněkud zkreslené představy. A dnešní druháčci na tom nejsou jinak. Nevědí, odkud se peníze berou a proč není dobré nechat všechny rodinné úspory v hračkářství. Tohle všechno a mnohé další věci žákům druhých tříd ukážeme interaktivní formou, kdy si na chvíli vyzkouší být v kůži svých rodičů. Naučí se chápat, co je rodinný rozpočet a jak o penězích přemýšlejí dospělí.

Vyberte si způsob, jak učit děti o penězích
Připravili jsme pro vás dva ucelené programy

 

Zážitkovou formouZvládneme to ve škole

Chcete učit vlastním tempem? My zajistíme materiály, odbornou podporu, a případně prezenční nebo distanční ukázkovou hodinu. Zbytek výuky si organizujete sami.

FORMA 1

 

Zážitkovou formouKam se kutálí peníze

Hravou formou společně děti naučíme základy finanční gramotnosti a díky zábavnému programu si odnesou opravdu nezapomenutelný zážitek.

FORMA 2

Zvládneme to ve škole

Jak to chodí, když chce učitel postupovat vlastním tempem

Kam se kutálí peníze

Co na žáky čeká v zážitkovém programu 

Odkazy pro učitele v programu

Mohlo by vás zajímat

Takřka obratem vám přijde e-mail s odkazem na stažení všech materiálů potřebných k výuce. Mezi nimi najdete i průvodní dopis a webinář, které vás programem provedou. Pak už je jen na vás, kdy výuku ve své třídě zahájíte.
 

Do 7 dnů se s vámi spojí zástupce banky. Seznámí vás s průběhem ukázkové hodiny a dohodne se s vámi na termínu. V den úvodní hodiny vám předá materiály k výuce, abyste je v průběhu hodiny mohli projít a připravit si případné dotazy.
 

Z praxe víme, že děti v první třídě se ve škole teprve rozkoukávají. Učí se pravidelnému školnímu režimu a získávají učební návyky. Tento program je určen pro starší děti, a to výhradně od 2. třídy ZŠ.  
 

Finanční gramotnost by se u dětí měla začít pěstovat od útlého věku a dále pravidelně po celý jejich školní život. Naším cílem v AP pro druháky je, aby si děti z programu odnesly základní povědomí o principech správného hospodaření rodiny.

Během úvodní hodiny, kterou ve vaší třídě povede některý z našich zaměstnanců, se dozvíte, jak co nejlépe využít naše výukové materiály. Ty vám během úvodní hodiny předáme, a další výuku podle nich tak hravě zvládnete sami.

Časová dotace na interaktivní setkání s jednou třídou je jedna hodina. Práce ve výuce zabere tři vyučovací hodiny.

Ideální prostor je tělocvična. Pokud je venku hezky, můžeme tuto část projektu uspořádat venku na hřišti nebo na zahradě.

Pokud jste nenašli odpověď na svou otázku, napište nám na abeceda@csas.cz.

Naše další programy

razítko
Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena.