Abeceda vzdělávání pomáhá
seniorům držet krok s dobou

předškoláci

Držte krok s dobou, využívejte moderní technologie

Moderní technologie dávno nepatří jen do rukou těch nejmladších. I senioři v nich najdou užitečného pomocníka i zábavu. Přesvědčte se s námi, že procházení internetu, používání telefonu a aplikací není nic složitého. Držte krok s dobou i s vnoučaty.

Přihlaste se na kurz zdarma

Chcete-li se přihlásit na on-line kurz, stačí zavolat na linku 736 525 736 a objednat si vhodný termín. Linka pro přihlášení do kurzu je k dispozici od 8 do 16 hodin. Potřebujete se ohledně vzdělávání na něco zeptat? Své dotazy prosím posílejte e-mailem na adresu: proseniory@abeceda-vzdelavani.cz, odpovíme co nejdřív. Kurz je určen pro účastníky nad 60 let.

Co vás čeká

 

Pomáhejme seniorům cítit se #silnější
ve světě moderních technologií

Mladým na seniorech záleží. V rámci iniciativy #DIGIPRARODIČE proto pomáhají starším lidem vyznat se ve světě moderních technologií. 

Vyzkoušejte videonávody, ve kterých Anička a Jakub radí, jak jednoduše zacházet s chytrým telefonem. Od základního nastavení po používání aplikací jako Záchranka, MůjVlak nebo jak používat QR čtečku.

předškoláci

Užitečné rady a návody z naší Poradny

Naučte se ovládat bankomat, platit kartou nebo přes internet. V naší Poradně najdete spoustu užitečných rad a návodů, které se vám můžou hodit.

Vzdělávací články a rozhovory

Mohlo by vás zajímat

Na našich kurzech si vše upravíte na míru. Zůstane vám tak jen to, co opravdu potřebujete (např. telefonní kontakty, fotografie či jedna nebo dvě důležité aplikace).
 

Dozvíte se od nás, co spolehlivě platí proti internetovým podvodníkům, reklamě a různým nechtěným e-mailům (říká se jim „spam“, možná už jste ten pojem slyšeli). 
 

Budete se divit, v kolika situacích může moderní telefon člověku pomoci (aplikace Záchranka, jízdní řády, mapy, e-recept). My vám v našich kurzech vše vysvětlíme. 
 

V pobočce vám vše ukážeme na vašem přístroji a zodpovíme dotazy ohledně tarifů. Naučíte se hledat „ztracené“ SMS, fotky a zjistíte, jaké služby máte gratis. 
 

To je aplikace neboli vychytávka, kterou si nahrajete bezpečně do mobilu zdarma. U nás na kurzu se přes něj naučíte posílat zprávy a fotky svým dětem nebo přátelům.
 

Kdepak, vy jste pány situace. Naučíte se, co potřebujete pro sebe a svou rodinu, a pak záleží jen na vás, abyste se svým chytrým telefonem nenechali přechytračit!
 

razítko
Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena.