Abeceda vzdělávání pomáhá
seniorům držet krok s dobou

Držte krok s dobou, využívejte moderní technologie

Moderní technologie dávno nepatří jen do rukou těch nejmladších. I senioři v nich najdou užitečného pomocníka i zábavu. Přesvědčte se s námi, že maximální využití chytrého telefonu a aplikací není nic složitého. Držte krok s dobou i s vnoučaty.

Přihlaste se na kurz zdarma

Najděte si své město a v něm pobočku, kde můžete navštívit kurz zdarma. Pobočku buď kontaktujte telefonicky, nebo se zajděte zeptat, kdy se můžete na kurz přihlásit. Kurzy běží celý rok. Rádi vás uvidíme.

Co vás čeká


1. Překonáte zábrany

Podívejte se, zda ve vašem městě kurzy pořádáme. Seberte odvahu a přihlaste se na kurz, vezměte s sebou své blízké. 

2. Užijete si kurz

V malé skupince se naučíte ovládat svůj mobilní telefon, sdílet zážitky a používat užitečné aplikace. Také se dozvíte vše o bezpečnosti na internetu a o používání internetového bankovnictví. Nebudou chybět ani zajímavosti ze světa financí.

3. Cvičení dělá mistra

Po kurzu už budete vědět, co všechno se dá díky moderním telefonům zvládnout. Zároveň si na tomto webu Abecedy můžete stáhnout manuál na doma a podívat se na edukativní videa. Nové poznatky si tak můžete kdykoliv zopakovat on-line.

Stáhněte si manuál, který jsme připravili jako jednoduchou pomůcku pro ty, kteří chtějí využívat svůj chytrý telefon i další moderní technologie na maximum. 

Pomáhejme seniorům cítit se #silnější
ve světě moderních technologií

Mladým na seniorech záleží. V rámci iniciativy #DIGIPRARODIČE proto pomáhají starším lidem vyznat se ve světě moderních technologií. 

Vyzkoušejte videonávody, ve kterých Anička a Jakub radí, jak jednoduše zacházet s chytrým telefonem. Od základního nastavení po používání aplikací jako Záchranka, MůjVlak nebo jak používat QR čtečku.

Užitečné rady a návody z naší Poradny

Naučte se ovládat bankomat, platit kartou nebo přes internet. V naší Poradně najdete spoustu užitečných rad a návodů, které se vám můžou hodit.

Vzdělávací články a rozhovory

Pípněte si! Aneb proč se nebát bezkontaktních karet

Po pětašedesátce to můžete rozjet

Jiří (85): Už jsem byl na dvou kurzech Abecedy a těším se na další. Pořád se něco učím.

Mohlo by vás zajímat