Učíme školáky o penězích tak,
že je to baví

předškoláci

Škola je základ života.

A taky hraje důležitou roli ve zvyšování finanční gramotnosti. Proto jsme se rozhodli pomáhat školám učit děti o penězích zábavnou formou – pomocí zážitkových programů, kvalitních vzdělávacích materiálů a interaktivních her. Teď už si jen vybrat.

 

Zážitkovou formouZážitková bloková výuka

Program Zvládneme to ve škole je určen učitelům, kteří chtějí učit o penězích svým vlastním tempem. My zajistíme materiály, odbornou podporu a případnou ukázkovou hodinu, zbytek výuky si učitelé organizují sami.

 

Zážitkovou formou Zážitková projektová výuka

Učitelé ve spolupráci s našimi odborníky zorganizují svým žákům programy plné zábavy, při kterých se zároveň učí o penězích. Zkusit si být chvíli dospělákem nebo hospodařit ve vlastní firmičce, to je pro děti skvělý a poučný zážitek.

Výhody Abecedy peněz

O světě financí se děti učí prostřednictvím zážitků a na zajímavých příkladech z praxe. Nesedí jen v lavici, ale vyrazí „do terénu“.

Díky Abecedě peněz učitelé naplní požadavky učebních osnov, a přitom svým žákům a studentům zajistí skvělé zážitky!

Celý program finančního vzdělávání je konzultován s pedagogickými odborníky a rozvíjen na základě postřehů od 460 zapojených škol.

Učitelům pomůžeme finanční vzdělávání rozjet a po celou dobu programu mohou počítat s podporou odborníků z řad našich zaměstnanců.

Školám poskytujeme zábavný výukový program, který je pro každou třídu zcela zdarma včetně metodiky a všech podkladů.

Díky Abecedě peněz se každá třída učí týmové práci, kreativnímu přístupu i přenášení teoretických znalostí do praxe.

Naše programy

Může vás zajímat

Školu zapojení v programech nestojí nic. Zdarma od České spořitelny získá i materiály k výuce.
 

Přihlásit se mohou všechny třídy, které mají o daný program zájem. V případě zážitkových programů ověříme kapacity našeho týmu a najdeme pro vás vhodné řešení. S každou třídou v programu pracujeme zvlášť.
 

Věříme, že když se školáci od prvního stupně ZŠ začnou seznamovat s tématem finanční gramotnosti a pokračují pravidelně po celou dobu školní docházky, budou pak lépe chápat pojmy ze světa financí a automaticky začnou o penězích více (a kompetentněji) přemýšlet. Proto doporučujeme děti zapojit do všech našich programů i v dalších ročnících. Všechny najdete na tomto webu.

Třída se může přihlásit pouze do jednoho z programů nabízených pro daný ročník. Všechny programy určené pro konkrétní ročník sestavujeme tak, aby v nich děti získaly stejné znalosti. Přihlášením do více programů by se výuka duplikovala.

Program je určen pouze pro celé třídy a přihláška je možná pouze ze strany školy. Vytiskněte si náš leták a seznamte s programem třídního učitele. Ten pak může přihlásit celou třídu.

Pokud jste nenašli odpověď na svou otázku, napište nám na abeceda@csas.cz.

razítko
Logo Česká spořitelna

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena.